Pierwszy ukończony dla firmy OL-TRANS projekt filmowanie z powietrza oraz przy pomocy kamer Go-Pro. Transport ponadgabarytowy elementów turbin wiatrowych.

Projekt Września bo taki był jego roboczy tytuł, ukazuje transport rur turbin wiatrowych. Z miejsca produkcji w Głogowie z firmy FAMABA aż do wind parku na południe od Wrześni.  Po drodze udało nam się złapać transporty zarówno łopat wiatraków jak również naceli i huba.

filmowanie z powietrza Studio Kamar dla OL-TRANS

Transport tak ogromnych ładunków nie odbywa się jednak prosto. Z Głogowa rury do celu jechały na południe aż przez Wrocław. Aby potem skierować się znów na północ do miejsca docelowego. Ostatni odcinek drogi był wręcz niemożliwy do przejechania dla takich ładunków. Bajpas zorganizowano przez pole kukurydzy.

Projekt rozpoczęliśmy wizytą w Głogowie, w miejscu produkcji i składowania rur gotowych do transportu z  E-Towers Famaba.

Nasze zadanie polegało na strategicznym rozmieszczeniu wielu kamer GoPro. Celem takiego działania było, uzyskać jak najciekawsze ujęcia na czas transportu. Ponadto kamery musiały być odpowiednio skonfigurowane do nocnych ujęć.

Ciasne ronda miasta ciężarówki przemierzały pod prąd więc zastosowaliśmy filmowanie z powietrza.

wrzesnia1

Kolejne wyjazdy polegały na uzupełnieniu materiału z kolejnych kluczowych miejsc, jak np. rondo z wjazdem z drogi nr 12 na S3 gdzie promień skrętu jakie musiały pokonać zestawy był ogromny.

Ponadto podczas jednego lub dwóch wyjazdów skorzystaliśmy z CameraCar-auta wyposażonego w kamery sterowane i wykorzystaliśmy je filmując przejazd w drodze.

Kombinacja tak wielu kamer dala nam durzą ilość ujęć. A podczas edycji materiału umożliwiła stworzenie ciekawego wglądu w ciężka prace kierowców oraz pilotów ponadgabarytowych.

Całość zakończyliśmy  wizytą w wind parku, po zakończeniu montażu turbin aby pokazać te majestatyczne konstrukcje Vestas w całej okazałości.

Całość pracy to blisko 2500 kilometrów i kilkaset godzin w trasie i podczas montowania sprzętu. A najdłuższy wyjazd to ponad 750km i ponad 24h pracy non stop. Po wszystkim kolejne kilkadziesiąt podczas montowania materiału przed komputerem.

wrzesnia3

Zostaw komentarz

Akceptuję zasady Polityki prywatności