Case Study projekt Września

Pierwszy ukończony dla firmy OL-TRANS projekt.

Projekt Września bo taki był jego roboczy tytuł ukazuje transport rur turbin wiatrowych z miejsca produkcji w Głogowie z firmy FAMABA aż do wind parku na południe od Wrześni.  Po drodze udało nam się złapać również transporty zarówno łopat wiatraków jak również naceli i huba.

Transport tak ogromnych ładunków nie odbywa się jednak prosto, ponieważ z Głogowa rury do celu jechały na południe aż przez Wrocław aby potem skierować się znów na północ do miejsca docelowego a ostatni odcinek drogi był wręcz niemożliwy do przejechania dla takich ładunków i bajpas zorganizowano przez pole kukurydzy.

Projekt rozpoczęliśmy wizytą w Głogowie w miejscu produkcji i składowania rur gotowych do transportu z firmy Famaba która obecnie nazywa się E-Towers Famaba.

Nasze zadanie polegało na strategicznym rozmieszczeniu wielu kamer GoPro aby uzyskać jak najciekawsze ujęcia na czas transportu wraz z ich konfiguracją do nocnych ujęć oraz filmowanie przejazdu pod prąd przez ciasne ronda miasta z powietrza.

Kolejne wyjazdy polegały na uzupełnieniu materiału z kolejnych kluczowych miejsc takich jak np. rondo z wjazdem z drogi nr 12 na S3 gdzie promień skrętu jakie musiały pokonać zestawy był ogromny.

Ponadto podczas jednego lub dwóch wyjazdów skorzystaliśmy z CameraCar-auta wyposażonego w kamery sterowane i wykorzystaliśmy je filmując przejazd w drodze.

Kombinacja tak wielu kamer dala nam durzą ilość ujęć a podczas edycji materiału umożliwiła stworzenie ciekawego wglądu w ciężka prace kierowców oraz pilotów ponadgabarytowych.

Całość zakończyliśmy  wizytą w wind parku, po zakończeniu montażu turbin aby pokazać te majestatyczne konstrukcje Vestas w całej okazałości.

Całość pracy to blisko 2500 kilometrów i kilkaset godzin w trasie i podczas montowania sprzętu z czego najdłuższy wyjazd to ponad 750km i ponad 24h pracy non stop. Po wszystkim kolejne kilkadziesiąt podczas montowania materiału przed komputerem.

Zostaw komentarz

Akceptuję zasady Polityki prywatności